آشنایی با گیاهان طبیعی برای درمان التهاب لوزه

آشنایی با گیاهان طبیعی برای درمان التهاب لوزه

پیشگیری از بیماریها، درمان های خانگی، طب سنتی

آشنایی با گیاهان طبیعی برای درمان التهاب لوزه

 

التهاب لوزه ها نشان می دهد که بدن در مقابل عفونت از خود دفاع می کند. در اینجا گیاهانی برای کمک به این دفاع و نیز کاهش التهاب و درمان التهاب لوزه معرفی می شوند.  اکیناسه مفید در درمان التهاب لوزه : گیاهانی که دستگاه ایمنی بدن را تقویت کنند تقریباً در درمان تمام عفونت ها مفیدند. اکیناسه یکی از این گیاهان است که بیگانه خواری، یعنی تخریب باکتری ها و ویروس ها توسط انواع خاصی از گویچه های سفید خون، را تحریک میکند. همانند بسیاری عفونت های درمان و گلو،  مصرف همراه اکیناسه و گلدن سیل را توصیه می شود که این هم گندزدا، آنتی بیوتیک، و محرک دستگاه ایمنی است. حتما این روش را در درمان التهاب لوزه امتحان کنید و نتیجه ان را ببینید.

 

 

درمان التهاب لوزه

 

 

سیر موثر در درمان التهاب لوزه

 

 

درمان التهاب لوزه

 

 

سیر در درمان همهٔ انواع عفونت های گلو، از جمله التهاب لوزه ها، مؤثر است. دکتر جیمز بالک، متخصص بیماری های کلیه، و همسرش فیلیس، مشاور تغذیه، مصرف روزانهٔ دو کپسول سیر را برای درمان التهاب لوزه ها  و گلودرد توصیه می کنند. (آن ها همچنین خوردن پیاز بیشتر را پیشنهاد کرده اند.) کپسول راه آسانی برای خوردن سیر است، ولی همهٔ متخصصان آن را بهترین شکل مصرف سیر نمیدانند. مثلاً جین گیلاتینان، رئیس بخش پزشکی دانشگاه باستیر در سیاتل، خوردن حبه های کامل سیر را به کپسول یا عصارهٔ آن ترجیح میدهد. برای درست کردن سوپ سیر مخصوص درمان التهاب لوزه ، هر مقدار پیاز یا سیر دلخواه را انتخاب کرده و مقدار زیادی تمام ادویه های دارای ویتامین C و دیگر مقابله کنندگان با گلودرد، از جمله فلفل تند، زنجبیل، ترب وحشی، و دانهٔ خردل، به آن اضافه کنید.

 

پیچ امین الدوله کمک کننده در درمان التهاب لوزه

 

درمان التهاب لوزه

 

در چین گل های پیچ امین الدوله را برای درمان التهاب لوزه ، برنشیت، سرماخوردگی، آنفلوانزا، و ذات الریه مصرف می کنند. عصاره های حاصل از این گل ها بر طیف گسترده ای از باکتری ها مؤثرند. عجیب هم نیست، چون دارای بیش از یک دوجین ترکیبات گندزدا هستند. در یک مطالعه، محققان ۴۲۵ دانشجوی چینی مبتلا به گلودرد استرپتوکوکی را زیر نظر گرفتند. درست است که این التهاب لوزه نیست، ولی هر دو عفونت های گلو هستند. در این مطالعه، محققان با وارد کردن فراورده ای گیاهی شامل گرد خشک کردهٔ گل پیچ امین الدوله در  دانشجویان بهبود از بیماری را سرعت بخشیدند.  در واقع، گیاه درمان گرها برگ های هر دو گیاه را برای درمان بسیاری از عفونت های زمستانی دستگاه تنفس مصرف می کنند.

 

 مریم گلی را در درمان التهاب لوزه امتحان کنید

 

درمان التهاب لوزه

 

در آلمان، که مصرف داروهای گیاهی بیشتر شده است، پزشکان غرغرهٔ مریم گلی را برای درمان التهاب لوزه توصیه میکنند. دلیل آن هم ظاهراً وجود تانن در برگهای آن است. تاتن ها ترکیباتی آرام کننده، قابض، و با اثر ضدمیکروبی هستند. مریم گلی مواد گندزدایی دیگری هم دارد. مرکبات و دیگر گیاهان دارای ویتامین C. شواهد نشان میدهد که ویتامین C موجود در مرکبات در مقابله با باکتری استرپتوکوک (عامل بیشتر موارد التهاب لوزه)، مؤثر است. ویتامین C دستگاه ایمنی را هم به تولید بیگانه خوارهای بیشتر تحریک می کند، تا باکتریها را از بین ببرند. غیر از مرکبات، منابع گیاهی غنی از ویتامین C عبارتند از: فلفل سبز، فلفل قرمز، ساقهٔ سرخاب کولی، گواوا، و بولاغاوتی. به تمشک و خرمالوی امریکایی. خرمالوی امریکایی و ریشهٔ تمشک، به تنهایی یا همراه با هم، از درمان های عامیانهٔ امریکاییان اولیه برای التهاب لوزه بوده است. چون هر دو آنها غنی از تانن هستند، این درمان منطقی به نظر می رسد.

 

منبع:  طب فارسی

برچسب ها : ,
موضوع : | بازدید : 8
+ نوشته شده در  11 / 11 / 1396ساعت 13:49  توسط لیلا